Toomas Kuusing
Toomas Kuusing (s. 1976 Meremäel) alustas kunstiõpinguid 2001. aastal Pärnus Academia Non Gratas. 2005 lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia bakalaureusekraadiga vabade kunstide erialal. Aastast 2001 kuulub Kuusing kunstirühmitusse Non Grata ja on osalenud Non Grata performance’ite ja näitustega Euroopa, Aasia ning Põhja- ja Lõuna-Ameerika riikides. Aastast 2002 on ta osalenud ühisnäitustel (graafika ja õlimaal) Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Lätis, Leedus, Venemaal, Saksamaal, Itaalias, Slovakkias, Bulgaarias, Rumeenias, Armeenias, Prantsusmaal, Suurbritannias, Hiinas, USAs, Tšiilis, Lõuna-Koreas ja Kuubal. Aastast 2002 on Kuusing esinenud isikunäitustel Eestis, Lätis, Saksamaal, Prantsusmaal, Suurbritannias, USAs, Tšiilis, Austraalias ja Lõuna-Koreas.
Aastast 2006 on Kuusing vabakutseline kunstnik.
Teoseid kunstikogudes: Tartu Kunstimuuseum, Mark Rothko Art Center Daugavpils, Contemporary Graphic Art Museum Yerevan, Museo Internacional de la Grafica Santiago de Chile, China Printmaking Museum Guanlan jt.
Pärnu graafikafestivali IN Graafika grand prix 2006, 2010.
Pärnu linna kunsti aastapreemia 2008.
Eesti aasta graafik 2013.
Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäituse publikupreemia 2018.
Vt Lisa: Toomas Kuusing e Pinkseldaja Ärra FB ja NOAR
-
2022Meediavabaduse Koalitsiooni Konverents
-
2021INIMÕIGUSTE INSTITUUDI VIDEOJUTUD, VOL 2ÜKSIKISIK VS ÜHISKONNA HUVID. KUMB ON TÄHTSAM?
PÕHI- JA INIMÕIGUSED ERI KULTUURIDES -
2020Inimõiguste Instituudi videojutud, Vol 1Paneel 1: Kas elame äärmuste ajastul, mil radikaalsus on moes?
Paneel 2: Ajakirjandus – kas äärmuste kajastaja või seisukohtade võtja?
Paneel 3: Kas ÜROst on saanud inimõigusi rikkuvate riikide tööriist? -
2019Väärtused ja huvid paralleelmaailmadesPuhas keskkond ja maakera tulevik, võimalus säilitada eraelu ja inimpsüühikale vajalik tagasitõmbumise võimalus on praktilised teemad, mis puudutavad kõiki.
-
2018Väärtuskonfliktid2018. aastal arutleti paneelides väikeriike kui võrdseid partnereid, kas inimõigustel on tulevikku, kui palju võivad mõjutada algoritmid inimõigusi ja kas Venemaal on tulevikku.
-
2017Kas inimõigused on vabalanguses?Aastakonverents käsitles inim- õiguste vaatenurgast lähtudes mitmeid täna aktuaalseid teemasid: terrorism, tehnoloogia areng, julgeolek, väikeriigid globaliseeruvas maailmas, kultuur ja rahvusvaheline koostöö.
-
2016Must-valged väärtused polariseeruvas maailmasKonverentsil tulid jutuks Eesti avalik arvamus inimõigustest ja siinsete uusimmigrantide hinnang inimõiguste olukorrale, propaganda mõju kollektiivsetele inimõigustele ning migratsioonikriisi valguses räägiti sõna- ja väljendusvabadusest Euroopas.
-
2015Inimõigused muutuvas ajasKäsitlesime Euroopa Inimõiguste Kohtu otsuseid, keelelisi inimõigusi, samuti inimõiguste tagamisega seotud väljakutseid Ukrainas ja pagulaskriisi Euroopas.
-
2014Väärikus inimõiguste kontekstisKonverents käsitles rahvusvahelist õigust, põlisrahvaste õigusi, inimõiguste probleeme Venemaal ja privaatsusõigust kui inimõigust.
-
2013Inimõigused ja ühinemisvabadusAnalüüsime inimsusevastaseid kuritegusid, valitsusväliste organisatsioonide rolli, kuidas ühendada terrorismivastase võitluse meetmed inimõiguste kaitsega reaalses elus ning küberruumis.
-
2012Uued väljakutsed inimõigustesKonverents seadis esiplaanile inimõigused ja julgeoleku ning inimõigused ja interneti.
-
2011Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 20. aastapäevale pühendatud konverentsInimõiguste Instituut on Eesti esimene ja vanim sõltumatu organisatsioon (asutatud 1992), mis tegeleb süstemaatiliselt inimõigustega.