Rahvusvahelisel inimõiguste päeval, 10. detsembril 2014 toimus nüüdseks traditsiooniks kujunenud Inimõiguste Instituudi korraldatav Inimõiguste Aastakonverents. Konverents toimus juba neljandat aastat, keskendudes aktuaalsetele teemadele ja tulipunktidele. Konverentsi patroon oli Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.
2014. aastal oli konverentsi päevakorras kolm põhiettekannet ja paneeldiskussiooni: 1) rahvusvahelise õiguse tagatised; 2) põlisrahvaste õigused; 3) olukord ja tulevik Venemaal ja Ukrainas ning inimõigused.

Vaata lähemalt
Toomas H. Ilves
Eesti Vabariigi President
Mart Nutt
Inimõiguste Instituut, Riigikogu liige, Aastakonverentsi peakorraldaja

Lisaks eelnevalt mainitule, tutvustatakse konverentsil koostöös Tartu Ülikooliga valminud uuringut privaatsusõigustest uute igapäeva tehnoloogiate kontekstis (sotsiaalvõrgustikud, nutitelefonid, pilveandmetöötlus, videojälgimissüsteemid, jms). Analüüsitakse eraelu ja isikuandmete õiguste kaitset ning erinevaid eetilisi, õiguslikke kui ka sotsiaalseid aspekte inimõiguste vaatenurgast. Uuring keskendub inimeste ootustele, hoiakutele ning teadlikkusele privaatsusõiguste kaitsest.