Aastakonverentsi korraldajad


Konverentsi peakorraldaja

1992. aastast alates VII, VIII, IX, X, XI, XII ja XIII Riigikogu liige. Mart Nutt on kõigis Riigikogu koosseisudes kuulunud põhiseaduskomisjoni ja hetkel Väliskomisjoni liige. Lisaks on ta OSCE Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni esimees. Mart Nutt lõpetas 1985. aastal Tartu Ülikooli ajaloolase ja etnograafina ning aspirantuuri samas 1988. aastal. 2011. aastal kaitses Mart Nutt Tallinna Tehnikaülikoolis doktoritöö „Eesti parlamendi pädevuse kujunemine ja rakendamine välissuhtlemises”. 2011. aastast on ta Inimõiguste Instituudi nõukogu liige. Mart Nutt oli ÜRO Inimõiguste Nõukogu Darfuri missiooni liige 2007-2008 ning Euroopa Nõukogu Rassismi ja Sallimatuse Vastase Komisjoni liige aastatel 1998-2013. Ta on Riigivapi II klassi teenetemärgi kavaler.

Tegevjuht

Inimõiguste Instituudi ja inimõiguste aastakonverentsi tegevjuht. Samuti on ta konverentsi kõnelejate, osalejate, ametlike delegatsioonide ja üldküsimuste peamine kontaktisik. Ta juhib instituudis nii siseriiklikke kui ka rahvusvahelisi koostööprojekte ning vastutab instituudi põhitegevuste eest. Ta on õppinud ajakirjandust ja kommunikatsiooni Tartu Ülikoolis ja tal on magistrikraad kommunikatsioonijuhtimises. Ta on varem töötanud erinevates reklaami- ja suhtekorraldusagentuurides. Aastatel 2004–2009 töötas ta Eesti Kaitseministeeriumis.

Silja Mägi
Projektijuht

Projektijuht, kelle igapäevatööks on viimased 8 aastat olnud konverentside korraldamine. Pärast 10 aastast töötamist Estonian Business Schoolis ühines ta Pärnu Konverentside korraldustiimiga, kus õppis konverentsikorraldust oma valdkonna parimatelt tegijatelt. Praegu on ta projektijuht omaenda ettevõttes Smart Event. Inimõiguste Instituudi aastakonverentsi kõrval on Silja juhtimisel toimunud nt Pärnu juhtimiskonverents, ICGOV, Pärnu raamatupidamiskonverents, Pärnu tarneahelakonverents jpt.

Finantsjuht

Raili on pikaajalise kogemusega finantsspetsialist, kes on saanud bakalaureusekraadi Estonian Business Schoolist. Ta on töötanud finantsjuhina rahvusvahelises reklaami- ja meediaettevõttes ning tal on oma raamatupidamisteenuste ettevõte. Raili on ka JCI Estonia senaator.

Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees

Vootele Hansen on Eesti poliitik ja geograaf. Vootele Hansen lõpetas 1985. aastal Tartu Ülikooli geograafiateaduskonna. Ta töötas aastatel 1985–1990 Rakendusgeograafia Instituudis ja 1990–1992 Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta kuulus ka Riigikogu VIII ja IX koosseisu. Aastatel 1994–1995 oli ta Andres Tarandi valitsuses keskkonnaminister. Vootele Hansen on EELK misjonikeskuse nõukogu liige ja Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees.